Model biznesowy to narzędzie, które pozwala rzutem oka ogarnąć procesy wewnętrzne i zewnętrzne „przedsiębiorstwa” po to, żeby zrozumieć co, dla kogo i w jakiej kolejności robić, żeby przedsiębiorstwo mogło funkcjonować sprawnie.

W czasach szybko zmieniających się mód i trendów oraz jeszcze szybszych przemian technologicznych i komunikacyjnych, kluczową umiejętnością biznesową nie jest dostarczanie choćby najlepszych produktów i usług, lecz budowanie grup zadowolonych i powracających klientów oraz szybkie reagowanie na zmieniające się otoczenie.

Model biznesowy (ang. Business Model Canvas) pozwala w prosty sposób zebrać wszystkie kluczowe informacje, które pomogą nam stwierdzić, że nasz pomysł na biznes czy przedsięwzięcie jest prostu dobry czy może należy go jeszcze dopracować.

 

Chesz wiedzieć więcej nt. modelu Canvas i o tym, jak można go zastosować przy opracowywaniu koncepcji Twojego przedsiębiorstwa społecznego? Przeczytaj o tym w poradniku:

http://www.pi.gov.pl/PARP/chapter_86196.asp?soid=0E6E586112814614843715A84D46939C

 

This content is delivered to you in the framework of the SEBS2 project co-funded by the Erasmus+, as our aim is to popularize social business and social entrepreneurship in the Baltic Sea Region.