Bendro darbo  centrai „Spiečius“, kur pradedantieji verslininkai gali ne tik nemokamai gauti visiškai įrengtą darbo vietą, bet ir verslo konsultacijas, yra viena sėkmingiausių šiuo metu valstybės taikomų priemonių smulkiajam verslui regionuose skatinti. Rudenį duris atvers dar du bendradarbystės centrai „Spiečius“. Siekdama skatinti verslumą regionuose. Lietuvos  Ekonomikos ir inovacijų ministerija juos įkurdins Kėdainiuose ir Marijampolėje.

Šios verslumo skatinimo koncepcijos vertę atspindi augantys „Spiečiaus“ rezidentų veiklos rezultatai: vien pernai jie pasipildė 62 naujais nariais, kurių penktadalis grįžo į regionus iš emigracijos, o „Spiečiaus“ rezidentų apyvartos augimas beveik septynis kartus viršijo Lietuvos vidurkį“,  –  teigia ekonomikos ir inovacijų ministros atstovai.

Pirmasis „Spiečius“ Lietuvoje buvo įkurtas 2016 metais Alytuje ir tais pačiais metais atidarytas ir Šiauliuose. Pasiteisinus bendro darbo centrų koncepcijai, 2018 metais jie buvo atidaryti Tauragėje, Panevėžyje ir Klaipėdoje.

Bendrų darbo centrų veiklą visoje Lietuvoje kuruojanti verslumo skatinimo agentūra „Versli Lietuva“ skaičiuoja, kad „Spiečiaus“ rezidentų apyvarta per 2018 metus išaugo 81 proc. (bendras šalies Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių apyvartos augimas buvo 12 proc.).  Pernai beveik kas trečias (28 proc.) bendradarbystės centro „Spiečius“ narys pradėjo teikti eksporto paslaugas.

Bendradarbystės centruose „Spiečius“ verslo atstovai gali neatlygintinai gauti įrengtą darbo vietą, dirbti pagal lankstų darbo grafiką, lankytis bendradarbystės seminartuose ir  pasinaudoti  reikiama konsultacine pagalba.

Per 2018 metus Lietuvoje veikiančiuose bendro darbo  centruose „Spiečius“ rezidavo apie 100 pradedančiųjų ir smulkiųjų verslininkų. Šiuose centruose teikiamomis verslumo pradžios ir plėtros paslaugomis pernai pasinaudojo per 1900 Lietuvos regionuose veikiančių verslininkų. Penkiuose centruose vykdomos Verslo mentorių tinklo programos metu jau sudaryta daugiau nei 80 mentorystės porų.